Добро пожаловать на бесплатный юридический форум Украины
Специальное предложение для адвокатов, юристов, экспертов special Мешает объявление? Закрыть --->

Позовна заява про розірвання шлюбу та стягення аліментів

Ответить
supermoder
СуперМодератор
СуперМодератор

Позовна заява про розірвання шлюбу та стягення аліментів

Сообщение supermoder » 16 июн 2017, 13:51

До Святошинського районного суду м. Києва
01032 м. Київ, вул. Жилянська, 142
Позивач: ххххххх ххххххх хххххх,
адреса: м. Київ, вул. ххххххххх, 28а, кв. 62
Представник Позивача: хххххххх хххххх ххххххх
01034, м. Київ, вул. Ярославів Вал 38
тел. 063-ххх-хх-хх; 044-360-16-48
Відповідач: ххххххх хххххх хххххх,
адреса: м. Київ, вул. ххххх ххххх, 4а, кВ. 1
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини

04 березня 2006 року між мною та хххххххх хххххххх хххххххх був укладений шлюб, який ми зареєстрували у Центральному відділі державної реєстрації шлюбів Головного управління юстиції у місті Києві, актовий запис № хххххххх.
Від шлюбу ми маємо сина – хххххххх хххххххх хххххххх, 06.07.2006 року народження, який проживає разом зі мною і перебуває на моєму утриманні.
Спільне життя з відповідачем не склалося. На даний час шлюбні відносини фактично між нами припинені, проживаємо окремо, спільного господарства не ведемо. Через відсутність взаєморозуміння та небажання чути одне одного, подальше сумісне життя і збереження сім'ї вважаю неможливим. Я та Відповідач намагалися говорити один з одним про наші особисті сімейні проблеми та ніяких результатів це не дало. В сімейних стосунках нічого не змінилось за останніх кілька років, ми все більше віддаляємось одне від одного і врешті стали зовсім чужими людьми. В результаті наших розмов я прийшла до висновку, що розлучення це єдиний вихід для нас побудувати нове щасливе життя та зберегти нормальне бачення про сім’ю нашої спільної дитини. Тим більше той факт, що Відповідач тривалий час проживає окремо і не намагається підтримувати сімейні стосунки означає, що він сам особисто вирішив розірвати зі мною будь-які відносини. З підстав наведених вище, збереження нашої сім’ї і подальше спільне проживання з Відповідачем є неможливим.
Відповідно до ч.3 ст. 105 Сімейного кодексу України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду. Крім того, ч.1 ст. 110 Сімейного кодексу України передбачено, що позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя. Оскільки укладання шлюбу здійснюється на засадах взаємної любові та поваги, то збереження подружніх відносин неможливе, якщо втрачена їх основа. Тому вказана вище норма закону надає мені право звернутись до суду з відповідним позовом, в якому вимагати розірвання шлюбу. Підстави, які б перешкоджали звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу, передбачених ст. 110 Сімейного кодексу України, зокрема таких як вагітність або ж недосягнення нашою спільною дитиною одного року, - відсутні. Примирення між нами неможливе.
Тому вважаю за необхідне, на підставі с. 112 Сімейного кодексу України, просити суд постановити рішення про розірвання шлюбу, оскільки наше подальше спільне життя як подружжя є неможливим, а збереження шлюбу суперечить як моїм інтересам так і інтересам неповнолітньої дитини.
Після розірвання шлюбу прошу залишити мені прізвище чоловіка хххххххх.
Наша спільна дитина, що була народжена за час шлюбу проживає зі мною. З моменту фактичного припинення шлюбних відносин, між мною та Відповідачем не досягнуто згоди з приводу матеріального утримання та виховання нашого сина хххххххх хххххххх хххххххх. Утримання дитини, надання їй матеріальної допомоги є природним обов’язком батьків, зокрема ст. 180 Сімейного кодексу України визначено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Таким чином, з положення ст. 181 Сімейного кодексу України випливає, що вразі відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину, той з подружжя, з ким вона проживає, має право звернутися до суду з відповідним позовом про стягнення аліментів.
Я змушена сама утримувати та виховувати малолітнього сина, одночасно працювати за для матеріального забезпечення себе та нашої спільної дитини. Я отримую заробітну плату, але її недостатньо для належного, необхідного та достатнього забезпечення і утримання неповнолітнього сина .
Як мені відомо, Відповідач працює митним брокером в ТОВ «хххххххх», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. хххххххх, 34. Він отримує заробітну плату і згідно ст. 180 Сімейного кодексу України зобов’язаний утримувати дитину.
Відповідач отримує високу заробітну плату, також він має інші доходи, які отримує внаслідок своєї професійної діяльності. Він досить добре забезпечений матеріально, залишився проживати у квартирі, в якій ми проживали спільно, має автомобіль.
На утримання нашої спільної дитини я бажаю стягувати з відповідача аліменти у розмірі 4000 гривень щомісячно, починаючи стягувати від дня пред’явлення позову до суду і до досягнення сином повноліття. Вважаю, що саме таку суму має сплачувати Відповідач на утримання нашої єдиної дитини. Оскільки щомісяця необхідно оплачувати навчання дитини, витрачати кошти на оздоровлення, ліки, харчування та одяг. Тому сума 4000 грн. необхідна на утримання дитини.
Я хочу забезпечити нашій спільній дитині нормальний розвиток, і не хочу, щоб наші взаємовідносини вплинули на матеріальне забезпечення нашої дитини. Сподіваюсь, що Відповідач теж зрозуміє це і захоче забезпечити своєму сину гарне і достойне дитинство. Адже дитина не повинна страждати від непорозумінь, які виникають між батьками.
Крім того, звертаю увагу суд на те, що відповідач не має іншої родини та інших неповнолітніх чи малолітніх дітей, не має на утриманні інших осіб, зокрема батьків чи осіб, які потребують обов’язкового утримання з його боку.
У відповідності до п. 14 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» від 21 грудня 2007 року, у випадку коли при розірванні шлюбу в судовому порядку встановлено, що подружжя не досягло згоди про те, з ким із них будуть проживати неповнолітні діти, про порядок та розмір виплати коштів на утримання дітей, дружини (чоловіка), суд вирішує зазначені питання по суті одночасно з вимогою про розірвання шлюбу з дотриманням закону, який регулює ці правовідносини.
На підставі викладеного й у відповідності з ч. 2 ст. 104, ч. 3 ст. 105, ч. 1 ст. 110, ст. 112, ст. 180, ч. 3 ст. 181, 184, ч. 1 ст. 191 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 3, 4, 109, 118, 119, 120, п. 1 ч. 1 ст. 367 Цивільного процесуального кодексу України, -

прошу:
1. Розірвати шлюб між мною і Відповідачем хххххххх хххххххх хххххххх, який зареєстрований 09 березня 2006 року у Центральному відділі державної реєстрації шлюбів Головного управління юстиції у місті Києві, актовий запис № хххххххх.
2. Стягувати з хххххххх хххххххх хххххххх, 1980 року народження, аліменти на мою користь на утримання сина хххххххх хххххххх хххххххх, 06.09.2006 року народження, у розмірі 4000 грн. щомісячно, починаючи стягувати від дня пред’явлення позову до суду і до досягнення сином повноліття.
3. Допустити негайне виконання рішення суду у частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
4. Стягнути з відповідача на мою користь понесені по справі судові витрати у вигляді судового збору в сумі 243 грн. 60 коп.

Додатки:
1. Свідоцтво про шлюб.
2. Копія свідоцтва про народження сина.
3. Копія паспорту громадянки України.
4. Копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків.
5. Квитанція про сплату судового збору.
Причина бана - препалка с нарушителем :lol:

Ответить

Вернуться в «Иски, заявления, жалобы»